Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ashihara i letnie mistrzostwa

W Darłowie odbyły się VI Letnie Mistrzostwa Polski Północnej Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), władania nunchaku i tameshiwari (łamania desek). Zawody miały skromną oprawę i odbyły się na powietrzu z ograniczoną ilością uczestników na bezpiecznych zasadach, zgodnych z wytycznymi organizacji zawodów sportowych podczas epidemii COVID-19.

W mistrzostwach startowali licencjonowani zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z Cieszyna, Koszalina, Słupska, Krup, Darłowa oraz zawodnik z Islandii – Jón Helgi Gislason. Po wspólnej rozgrzewce wszystkich uczestników zawodów przystąpiono do rywalizacji sportowej. W mocno obsadzonej konkurencji kihon i nunchaku bardzo dobry poziom zaprezentowali wszyscy startujący zawodnicy.

W zawodach bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa, zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. W konkurencji kihon w kategorii mężczyzn zwyciężył – Adam Kapuściński 1 kyu z Koszalina, a w kategorii dziewcząt zwyciężyła Stanisława Rós Kocińska 8 kyu z Darłowa.

W konkurencji nunchaku w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął – Mirosław Szczotka 1 dan z Cieszyna, a w kategorii dziewcząt zwyciężyła – Zofia Sulik 8 kyu z Krup. Dużą atrakcją darłowskiej imprezy była konkurencja tameshiwari – łamania desek w której wśród mężczyzn zwyciężył – Dariusz Winiarski 6 dan, a w kategorii dziewcząt zwyciężyła – Stanisława Rós Kocińska 8 kyu (oboje z Darłowa). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie przed Cieszynem i Koszalinem.

Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/4 były dyplomy, medale i nagrody rzeczowa. Zawody zorganizował Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych i Polskiej Organizacji Ashihara Karate. Warto dodać że były to 129 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 193 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 34 lat działalności.