Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

img 3753

Darłowski turniej warcabowy

W dniu 12 sierpnia na Rynku miejskim odbył się zorganizowany przez Burmistrza Miasta i Wójta Gminy Darłowo turniej warcab stupolowych. Po blisko trzech godzinach zmagań w ogródku Dariusza Kosa wyłoniono zwycięzców.

W kategorii kobiet I miejsce zajęła Anna Chylewska-Sroka (8 pkt) reprezentująca GZ LZS Darłowo, była mistrzyni Europy juniorów, mistrzyni Polski seniorek. II miejsce wywalczyła Anna Stosik z Darłowa (4 pkt), a za nią III miejsce wywalczyła Natalia Budek z Ruska. Wszystkie zawodniczki otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

W kategorii mężczyzn najlepszym okazał się Wójcik Jakub z Darłowa (12 pkt), przed Dariuszem Paszkowskim (8 pkt), Piaseckim Wojciechem (3 pkt) obaj z Domasławic, IV miejsce zajął Dariusz Paszkowski.

W kategorii dzieci do lat 10 najlepszym okazał się Kazimierz Sroka ze Staniewic (11 pkt), przed Maciejem Prędkim (8 pkt) i Jagodą Idasiak (3 pkt) oboje z Darłowa. IV miejsce wywalczyła Klaudia Podkul z Jeżyczek (3 pkt). Wszyscy zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.

Każdy z uczestników turnieju otrzymał cenne gadżety Polskiego Komitetu Olimpijskiego, które wręczył przedstawiciel Rady Gminnej Ludowych Zespołów Sportowych – Roman Strzałkowski.

Zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z wydarzenia.