Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

277157648 3229810000637787 3879077360259896157 n

I Wiosenne Zawody Pływackie dla dzieci i młodzieży z roczników 2007-2015

28 marca 2022 r. w Parku Wodnym Jan odbyły się I Wiosenne Zawody Pływackie dla dzieci i młodzieży z roczników 2007-2015 .

Do zawodów zostało zgłoszonych 33 dzieci, a ostatecznie wystartowało 31 osób. Rozegranych zostało 6 startów (biegów) stylem dowolnym (kraul) oraz bieg pokazowy stylem klasycznym (żabką). Dzieci młodsze (do 3 klasy) płynęły dystans 25 m, natomiast starsze 50 m.

Dzieci i młodzież z olbrzymim zaangażowaniem rywalizowały o zajęcie jak najlepszego miejsca. Nasze zawody miały na celu przede wszystkim zdrową rywalizację, dobrą zabawę, wspieranie siebie nawzajem, ze szczególnym uwzględnieniem integracji. Dzieci osiągały bardzo dobre i doskonałe czasy startowe. Każde zostało udekorowane medalem, który wręczył gość honorowy, Burmistrz Miasta Arkadiusz Klimowicz, natomiast trener wręczył dyplomy za udział w zawodach.

Nie zapomnieliśmy również o drobnym słodkim upominku dla każdego zawodnika, które zostały ufundowane przez Cafe Venezia – Pani Agnieszka Niedzielska oraz Pana Marcina Wyczesany. Imprezę zwieńczyła wspólna biesiada i podsumowanie zawodów przy pizzy ufundowanej przez Cosa Nostra Jola Dąbkowska i Paweł Breszka – pasjonatów sportów wodnych.

Dzięki uprzejmości właścicielki Parku Wodnego Jan, Pani Janinie Kroplewskiej mogliśmy skorzystać z basenu nieodpłatnie. Park Wodny zadbał także o zabezpieczenie dwóch ratowników i obsługę. Bardzo dziękujemy Panu Danielowi Jażdżewskiemu i Piotrowi Jazurkowi; wszyscy czuli się bezpiecznie. Pani Dominice Gil dziękujemy natomiast za miłe przyjęcie już od drzwi.

Przedszkole Przy Szkole zadbało o kwestie formalne: dyplomy, medale a także nagłośnienie, zabezpieczenie ratownicze Przemka Szewczyka i Filipa Walków – ucznia ZSM. Była z nami także Pani sekretarz Agnieszka, pracownik Przedszkole przy Szkole, dzięki której skrupulatnie zostały zanotowane wszystkie wyniki.

Pan trener Andrzej Wróblewski zadbał o fachowe przeprowadzenie zawodów, a przede wszystkim motywację każdego zawodnika.

Razem stworzyliśmy grupę inicjatywną, która ma na celu promowanie pływania wśród młodzieży i dzieci. Mamy nadzieję, że nasza grupa się rozwinie a nasze pociechy będą miały z takich spotkań nieocenioną radość.

Gratulujemy rodzicom takich młodych ambitnych sportowców!