Nadbrzeżny las z rzeką o zwisających gałęziach drzew
Nie bądź obojętny na kłusownictwo ryb!
W okresie jesienno-zimowym (01.10-31.12) ryby łososiowate odbywają tarło w naszych pięknych rzekach – Wieprzy i Grabowej. Naturalny rozród tych ryb jest niezwykle ważny dla wzmocnienia ich populacji.
Od kilku lat w powiecie sławieńskim bardzo rozwija się turystyka wędkarska. Odwiedzają nas ogromne rzesze wędkarzy z kraju i zagranicy. Za możliwość realizacji swojej pasji zostawiają w naszym regionie niemałe kwoty pieniężne. Są to wędkarze, którzy w zdecydowanej większości nie zabierają tych pięknych ryb, stosując zasadę „Złów i wypuść”.
Nie bądźmy obojętni na kłusownictwo, które coraz częściej wiąże się z dochodowym interesem, nierzadko powiązanym ze zorganizowanymi grupami przestępczymi. Bardzo często kłusownik do pozyskania ryby korzysta z prądu. Nie tylko ryby giną, ale również inne stworzenia. Proceder ten powoduje bardzo poważną dewastację środowiska wodnego.
Nie dajmy się nabrać na tłumaczenia typu „bieda, brak pracy” – to tylko marna wymówka ludzi zajmujących się tym przestępstwem. Kłusownictwo oraz zakup ryb (paserstwo) z nielegalnego połowu jest w naszym kraju karalne, a wyroki sądów publikowane w prasie lokalnej.