Królewskie Miasto Darłowo   Darłowo na Facebook'u Darłowo na YouTube Radio Koszalin Pogoda

Darłowo - Darłówko idealny duet do wypoczywania
linia ozdobna
Królewskie Miasto Darłowo linia ozdobna

PROGRAM FESTIWALU: Media i Sztuka Darłowo 2019 - wersja tekstowa

Darłowo, 6 lipca 2019 roku

Szanowni Państwo, 

przed nami 9. edycja festiwalu Media i Sztuka Darłowo 2019. W dniach 18-21 lipca br. zabierzemy Państwa w letnią, kulturalną podróż z mnóstwem atrakcji i doznań, które mamy nadzieję na długą zakotwiczą w Państwa pamięci. 

Miasteczko festiwalowe, podobnie jak w roku ubiegłym zlokalizowane będzie w Darłówku Zachodnim, przy nabrzeżu portowym obok Marina Royale (parking przy wejściu na plażę zachodnią - ul. Dorszowa). 

Poza ciekawymi spotkaniami z cenionymi, lubianymi i znanymi przygotowaliśmy dla Państwa cztery wydarzenia muzyczne i znacznie urozmaicimy miasteczko festiwalowe. Wśród atrakcji towarzyszących m.in.: 

- Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa"  z niesamowitą historią polskiego statku pasażerskiego MS Piłsudski,

- Plenerowy projekt Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy z Torunia,

- Mobilna wystawa Morskiego Centrum Nauki im. Jerzego Stelmacha ze Szczecina. 

 

Zdejmij krawat, załóż klapki i bądź z nami - na najbardziej prestiżowej imprezie plażowej w kraju. 

 

Program 9. edycji Media i Sztuka – Festiwalu w Darłowie:

 

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

 

18.07. CZWARTEK

Hala festiwalowa:

16:00 Otwarcie: Michał Olszański i Arkadiusz Sip

16:05 Koncert Filharmonii Koszalińskiej: „Muzyka filmowa polska i światowa” - dyryguje Krzesimir Dębski

17:30 Krzesimir Dębski o muzyce, rodzinie i Zbrodni Wołyńskiej – prowadzi Adam Szaja

18:30 Bracia Marek i Tomasz Sekielscy o filmie „Tylko nie mów nikomu” – prowadzi Beata Tadla

19:45 Spektakl „Między nami dobrze jest” według Doroty Masłowskiej – darłowski „Teatr w Kinie”, reżyseria Alicja Balcerzak

21:15 Czesław Mozil – koncert i spotkanie prowadzi Piotr Pawłowski

22:45 Konrad Szołajski – prowadzi Ryszard Jaźwiński: projekcja filmu „Głosy”

 

19.07. PIĄTEK

Hala festiwalowa:

11:00 Grzegorz Edward  Funke –wernisaż wystawy :”Jan Kanty Fotogeniczny” fotografia podróżnicza i portretowa- prowadzi Andrzej Mielcarek

12:00 Jacek Wszoła – „Godzina prawdy” -prowadzi Michał Olszański: nagranie dla Radiowej Trójki z udziałem publiczności

13:00 Katarzyna Stoparczyk: nagranie „Zagadkowej niedzieli" dla Radiowej Trójki z udziałem publiczności

14:20 Maria Sadowska o „Sztuce kochania” – prowadzi Ryszard Jaźwiński

15:00 Krystyna Mazurówna „Barwnie o facetach!”

16:00 Ilona Felicjańska: „Klucz do szczęścia”

17:00 Kamil „Jakuza” Jaczyński – wernisaż

17:15 Katarzyna Stoparczyk o dziennikarstwie dla dzieci i drosłych – prowadzą Aleksandra Olszewska i Artur Burszta

18:00 Wojciech Miłoszewski o „Inwazji”– prowadzi Zygmunt Miłoszewski

19:00 Marek Krajewski o swoich powieściach kryminalnych i szpiegowskiej– prowadzi Adam Szaja

20:00 Wojciech Chmielarz o „Żmijowisku” – prowadzi Zygmunt Miłoszewski

21:00 Monodram Jolanty Olszewskiej „Cesarz-Redivivus” tekst Ryszard Kapuściński/Jolanta Olszewska reżyseria Bogusław Jasiński

22:00 Koncert - Mika Urbaniak i Victor Davies z gościnnym udziałem Marysi Sadowskiej

23:15 Konrad Szołajski – prowadzi Ryszard Jaźwiński: projekcja filmu „Dobra zmiana”

 

Scena na plaży zachodniej:

10:00 -13:00 rodzinne „Wakacje z kulturą” prowadzi Katarzyna Stoparczyk: Katarzyna Stankiewicz śpiew, Paweł Szamburski muzyka, Czesław Mozil śpiew, Beata Tadla dziennikarstwo, Tomasz Broda plastyka

Sala Zielona w hotelu Lidia:

14:00 Dionisios Sturis i Ewa Winnicka o Polakach na Jersey – prowadzi Cezary Łazarewicz

15:00 Michał Matys i Piotr Lipiński o niepowtarzalnym uroku likwidacji– prowadzi Cezary Łazarewicz

16:00 Leszek Biernacki o Darłowie w 1979 i nie tylko –prowadzi Cezary Łazarewicz

17:00 Matt Day warszawski korespondent The Telegraph o Polsce – prowadzi Cezary Łazarewicz

19:00 Aleksandra Boćkowska o wyborach w 1989 – prowadzi Cezary Łazarewicz

20:00 Tomasz Broda o portretach i grafice – prowadzi Katarzyna Stoparczyk

21:00 Paweł Samburski koncert solo na klarnecie

 

20.07. SOBOTA 

Hala festiwalowa:

11:00 Wojciech Cieśla o dziennikarstwie śledczym – prowadzi Zygmunt Miłoszewski

12:00

13:00 Piotr Pytlakowski o mafii – prowadzi Cezary Łazarewicz

 

15:00 Tadeusz Sobolewski o dzienniku i filmach – prowadzi Adam Szaja

16:00 Jakub Szamałek o książkach, grach komputerowych i archeologii  – prowadzi Zygmunt Miłoszewski

17:00 Kapitan Krzysztof Baranowski o morzach i oceanach – prowadzi Michał Olszański

18:00 Jacek Pałkiewicz: „Pasja życia”

19:00 Henryka Krzywonos – Strycharska i Krzysztof Strycharski o swojej żonie tramwajarce -  prowadzi Beata Tadla

20:00 Roma Gąsiorowska o zawodzie aktorki – prowadzi Ryszard Jaźwiński Sylwia Chutnik o kulturze i literaturze – prowadzi Ewa Winnicka

21:00 Uroczyste wręczenie nagrody Fala Festiwalu Media i Sztuka

21:10 Kasia Stankiewicz – koncert i spotkanie prowadzi Katarzyna Stoparczyk

22:30 Konrad Szołajski – prowadzi Ryszard Jaźwiński: projekcja filmu „Walka z szatanem”

 

Sala Zielona w hotelu Lidia:

19:00 Bogusław Chrabota: „Nowa Huta oczami świadka z gitarą w tle”

20:00 Sylwia Chutnik o kulturze i literaturze – prowadzi Ewa Winnicka

21:30 „Trzy akty na koniec świata” video performance Sara Piotrowska i Maciej Szczęśniak

 

Scena na plaży zachodniej:

10:00 -13:00 rodzinne „Wakacje z kulturą” prowadzi Katarzyna Stoparczyk: Katarzyna Stankiewicz śpiew, Paweł Szamburski muzyka, Czesław Mozil śpiew, Beata Tadla dziennikarstwo, Tomasz Broda plastyka

 


21.07. NIEDZIELA

Hala festiwalowa:

12:00 Antonia Lloyd Jones angielska tłumaczka o literaturze polskiej– prowadzi Ewa Winnicka

13:00 Tomasz Kwaśniewski o tym w co wierzą Polacy – prowadzi Adam Szaja

14:00 Joanna Jurgała – Jureczka: „Wszystko o Kossakach”

17:00 Piotr Semka: „Lata PRL-u oczami Semki”

18:00 Kamil Bałuk o Zbigniewie Wodeckim -  prowadzi Adam Szaja

19:00 Katarzyna Surmiak – Domańska o Krzysztofie Kieślowskim -  prowadzi Ewa Winnicka

20:00 Marcel Woźniak o Leopoldzie Tyrmandzie – prowadzi Adam Szaja

22:00 koncert zespołu Jalee

 

Częścią Festiwalu są:


Grand Press Photo 2019 – wystawa plenerowa Rynek w Darłowie przed Ratuszem Plac Kościuszki (do 31 lipca 2019) – otwarcie 18 lipca o 15:00

Wystawa okładek magazynu Press: kino „Bajka” ulica Morska 56

Wystawa fotografii Grzegorza Edwarda Funke „Jan Kanty Fotogeniczny” hol Hotelu Lidia ulica Dorszowa 3

Wystawa malarstwa i grafiki Kamila „Jakuzy” Jaczyńskiego hala festiwalowa

Wystawa obrazów Edyty Wolskiej hala festiwalowa

Wystawa pn: 15 lat Darłowa w UE

 

Miasteczko festiwalowe:

 

Plenerowy Projekt Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” - „MS PIŁSUDSKI – UKRYTA HISTORIA”

Mobilna wystawa Morskiego Centrum Nauki

Plenerowe Studio Radia Koszalin

„Lato z książką”

 

#misdarlowo #lubiedarlowo #pomorzezachodnie

 

Patronat honorowy nad imprezą objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierd Geblewicz 

 

Na imprezę zapraszają Miasto Darłowo i Marina Royale Darłowo 

Organizacja: 

Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda w Darłowie 

Biuro Promocji Miasta  i Komunikacji Społecznej Urząd Miejski w Darłowie

 

BPM

PROGRAM FESTIWALU: Media i Sztuka Darłowo 2019 - wersja tekstowa

Zobacz nas na Facebook'u

Polityka prywatności

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.

 

Zgadzam się Nie, chcę dowiedzieć się więcej