Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Srebrny Roman

W minioną sobotę odbyły się w Dzierżonowie finały 44. Mistrzostw Polski Kibiców Sportowych. Przeprowadziło je miejscowe stowarzyszenie „Super Kibic – Mistrz Wiedzy, Dżentelmen Sportowych Aren” kierowane przez prezesa Stanisława Sienkiewicza. W zawodach wzięło udział wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach 20 zawodników.

Nie zawiódł kilkukrotny zwycięzca konkursów ogólnopolskich Roman Strzałkowski z Darłowa. Zdobył II miejsce. Na ten sukces złożyły się wyniki w 4 konkurencjach. W pytaniach wydarzenia 2020 zajął II miejsce ex aequo. W pytaniach testowych zdobył I miejsce ex aequo. W pytaniach olimpijskich był drugi, a w historii sportu zajął II miejsce ex aequo.

Jak mówi drugi kibic w Polsce „w każdej konkurencji było 15 pytań. Pytania były trudne. Nigdy wcześniej się nie pojawiły.Za błąd uważano nawet najmniejsze uchybienia w pisowni nazwisk”.

Mimo wszystko darłowianin po raz kolejny pokazał nietuzinkową wiedzę.

Na zdjęciu odbiór 3 pucharów przez Pana Romana na podsumowaniu Mistrzostw Polski Kibiców Sportowych.