Wybory samorządowe 2024
KANDYDACI – BURMISTRZ MIASTA DARŁOWO :
Obwieszczenie Miejskiej Komisji Wyborczej w Darłowie
z dnia 19 marca 2024 r.
o obsadzeniu mandatu radnego w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego bez głosowania w okręgu wyborczym nr :
KANDYDACI – RADA MIEJSKA W DARŁOWIE :
KANDYDACI – RADA POWIATU
( MIASTO DARŁOWO – OKRĘG NR 1)
KANDYDACI – SEJMIK WOJEWÓDZTWA
( MIASTO DARŁOWO – OKRĘG NR 4 )
Losowanie numerów list odbędzie się 19 marca 2024 roku o godz. 14:00.
– BEZPŁATNY TRANSPORT DO LOKALU WYBORCZEGO –
Burmistrz Miasta Darłowo informuje, że w wyborach do rad gmin, rad powiatów i sejmików województw oraz w wyborach wójtów, burmistrzów i prezydentów miast zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r.:
- wyborcy niepełnosprawni o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności,
- wyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat
mają prawo do bezpłatnego transportu z:
- miejsca zamieszkania, pod którym dany wyborca ujęty jest w spisie wyborców, albo miejsca podanego we wniosku o dopisanie do spisu wyborców w danej gminie do lokalu wyborczego właściwego dla obwodu głosowania, w którego spisie wyborców ujęty jest ten wyborca,
- miejsca pobytu do najbliższego lokalu wyborczego w dniu głosowania – “transport do lokalu”,
- lokalu wyborczego do miejsca, w którym dany wyborca rozpoczął podróż, – “transport powrotny”.
Ww. wyborcom może towarzyszyć opiekun, jeśli stan zdrowia wyborcy nie pozwala na samodzielną podróż.
Zgłoszenia należy dokonać najpóźniej do 25 marca 2024 r.
- w formie pisemnej – Biuro Obsługi Interesanta Urząd Miejski w Darłowie,
Plac Tadeusza Kościuszki 9, 76 – 150 Darłowo
- telefonicznie – 94 355 12 38 lub 94 355 12 23
- elektronicznie – br@darlowo.pl lub or@darlowo.pl
Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa transportu do lokalu zostanie poinformowany o godzinie transportu do lokalu w dniu głosowania do 4 kwietnia 2024 r.
Wyborca, który zgłosił zamiar skorzystania z prawa do transportu do lokalu lub transportu powrotnego, może wycofać swoje zgłoszenie albo zrezygnować tylko z transportu powrotnego nie później niż na 2 dni przed dniem głosowania.
– GŁOSOWANIE PRZEZ PEŁNOMOCNIKA –
Głosować przez pełnomocnika mogąwyborcy, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończą 60 lat lub posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności, w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
1) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2, i niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
2) niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 1,
3) całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 1,
4) o zaliczeniu do I grupy inwalidów,
5) o zaliczeniu do II grupy inwalidów,
a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny.
Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa powinien zostać złożony do Burmistrza Miasta Darłowo najpóźniej do dnia 29 marca 2024 r.
– GŁOSOWANIE KORESPONDENCYJNE –
Głosować korespondencyjnie mogą wyborcy:
1. którzy najpóźniej w dniu głosowania kończą 60 lat, lub
2. posiadający orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także wyborcy posiadający orzeczenie organu rentowego o:
a. całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2, i niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. о emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych,
b. niezdolności do samodzielnej egzystencji, ustalone na podstawie art. 13 ust. 5 ustawy wymienionej w pkt 2 lit. a,
c. całkowitej niezdolności do pracy, ustalone na podstawie art. 12 ust. 2 ustawy wymienionej w pkt 2 lit. a,
d. o zaliczeniu do I grupy inwalidów,
e. o zaliczeniu do II grupy inwalidów,
a także osoby о stałej albo długotrwałej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny, lub
3. podlegający w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych.
Zamiar głosowania korespondencyjnego powinien zostać zgłoszony do Komisarza Wyborczego w Koszalinie I najpóźniej do dnia 25 marca 2024 r., z wyjątkiem wyborcy podlegającego w dniu głosowania obowiązkowej kwarantannie, izolacji lub izolacji w warunkach domowych, który zamiar głosowania zgłasza do dnia 2 kwietnia 2024 r.
OBWIESZCZENIE
Miejskiej Komisji Wyborczej w Darłowie
z dnia 4 marca 2024 r.
Na podstawie art. 434 § 1 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. – Kodeks wyborczy (Dz. U. z 2023 r. poz. 2408) Miejska Komisja Wyborcza w Darłowie wzywa zarejestrowane komitety wyborcze do dokonania dodatkowych zgłoszeń list kandydatów na radnych w wyborach organów jednostek samorządu terytorialnego zarządzonych na dzień 7 kwietnia 2024 r. w następujących okręgach wyborczych:
• Okręg wyborczy nr 1, obejmujący: Admiralska, Aleja Belgijska, Aleja Parkowa, Bosmańska, Bulwar Zachodzącego Słońca, Chińska, Dorszowa, Gdyńska, Helska, Jachtowa, Józefa Muchy, Kapitańska, Kaszubska, Kotwiczna, Lotników Morskich, Łososiowa, Marynarska, Masztowa, Nadmorska, Plażowa, Południowa, Pomorska, Pucka, Rybacka, Sosnowa, Szantowa, Wilków Morskich, Władysława IV, Zachodnia, Zwycięstwa, Zygmunta III Wazy, Żaglowa, Wydmowa
W okręgu wyborczym nr 1 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 2, obejmujący: Adolfa Dygasińskiego, Aleja Jana Pawła II, Artura Grottgera, Bałtycka, Bursztynowa, Chabrowa, Fiołkowa, Flisacka, Hieronima Fiodorowa, Jagiellońska, Jana Matejki, Józefa Conrada, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata, Kardynała Ignacego Jeża, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kąpielowa, Kolorowa, ks. Jerzego Popiełuszki, Kwiatowa, Lawendowa, Letnia, Makowa, Marii Konopnickiej, Nagietkowa, Ojca Damiana Tynieckiego, Okrężna, Perłowa, Piastowska, Poziomkowa, Północna, Sami Swoi, Sezamkowa, Słowiańska, Sportowa, Stanisława Dulewicza, Szkolna, Turystyczna, Wczasowa, Wiosenna, Wojciecha Kossaka, , Wschodnia, Zawiszy Czarnego
W okręgu wyborczym nr 2 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 3, obejmujący: Bajkowa, Emilii Plater, Generała Władysława Andersa, gen. Józefa Bema, gen. Stanisława Maczka, gen. Stefana Roweckiego, gen. Stanisława Skalskiego, Kazimierza Pułaskiego, mjra Henryka Sucharskiego, mjra Hubala, Pogodna, Polna, Słoneczna, Szarych Szeregów, Tęczowa, Wiejska, Żwirki i Wigury
W okręgu wyborczym nr 3 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 4, obejmujący: Jana z Maszewa, Królowej Jadwigi, Księżnej Zofii, Stanisława Moniuszki
W okręgu wyborczym nr 4 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 5, obejmujący: Anny Jantar, Czesława Niemena, Feliksa Nowowiejskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Jacka Kaczmarskiego, Józefa Wybickiego, Karola Kurpińskiego, Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Komedy, Księżnej Anny, Marka Grechuty, Michała Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza, Ogrodowa, Racisław, Witolda Lutosławskiego, Władysława Żeleńskiego
W okręgu wyborczym nr 5 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 6, obejmujący: Króla Eryka Pomorskiego od nr 1 do nr 4, Henryka Wieniawskiego od nr 1 do nr 19, Świętej Gertrudy
W okręgu wyborczym nr 6 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 7, obejmujący: Króla Eryka Pomorskiego od nr 5 do końca, Henryka Wieniawskiego od nr 20 do końca, Leopolda Okulickiego
W okręgu wyborczym nr 7 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 8, obejmujący: Hotelowa, Marii Curie-Skłodowskiej, Mikołaja Kopernika, Młyńska, Rynkowa, Szpitalna
W okręgu wyborczym nr 8 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 9, obejmujący: Ratuszowa, Romualda Traugutta, Rzemieślnicza, Wałowa, Wenedów, Zielona
W okręgu wyborczym nr 9 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 10, obejmujący: Franciszkańska, Kościelna, Plac Tadeusza Kościuszki, Pocztowa, Powstańców Warszawskich
W okręgu wyborczym nr 10 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 11, obejmujący: 1 – go Maja, Błękitna, Kowalska, Kropla Bałtyku, Krótka, Morska, Plac Zamkowy, Podzamcze, Ścienna, Zamkowa.
W okręgu wyborczym nr 11 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 13, obejmujący: Stanisława Wyspiańskiego od nr 11 do końca
W okręgu wyborczym nr 13 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
• Okręg wyborczy nr 14, obejmujący: gen. Józefa Sowińskiego, Kolejowa, Przemysłowa, Stanisława Wyspiańskiego od nr 1 do nr 10
W okręgu wyborczym nr 14 w terminie do dnia 4 marca 2024 zgłoszono tylko jedną listę kandydatów na radnych.
Dodatkowe zgłoszenia list kandydatów na radnych Miejska Komisja Wyborcza w Darłowie przyjmuje w swojej siedzibie w Urzędzie Miejskim w Darłowie, ul. Plac Tadeusza Kościuszki 9, 76-150 Darłowo do dnia 11 marca 2024 roku do godz. 16:00.
Dyżury:
• w dniu od 06 marca 2024 r. w godz. od 14:00 do 16:00;
• w dniu od 08 marca 2024 r. w godz. od 14:00 do 16:00;
• w dniu od 11 marca 2024 r. w godz. od 14:00 do 16:00.
Przewodniczący
Miejskiej Komisji Wyborczej w Darłowie
Teresa Wanda Nowakowska
MIEJSKA KOMISJA WYBORCZA W DARŁOWIE
-skład komisji-
Teresa Wanda Nowakowska – przewodniczący komisji
Agata Iwona Góra – zastępca przewodniczącego komisji
Jarosław Byrwa – członek komisji
Bartłomiej Rafał Ejma – członek komisji
Agnieszka Izabela Graczyk – członek komisji
Sławomir Jankowski – członek komisji
Milena Dorota Kołodziejczyk – członek komisji
Robert Jerzy Luśnia – członek komisji
Krystian Kazimierz Szaliński – członek komisji
______________________________________________________________________________________________
OGŁOSZENIE
Harmonogram dyżurów Miejskiej Komisji Wyborczej w Darłowie
Miejska Komisja Wyborcza w Darłowie uprzejmie informuje, że w celu rejestracji
1) kandydatów na radnych Rady Miejskiej w Darłowie i na Burmistrza Miasta Darłowo będzie pełnić dyżury
w następujących terminach:
– w dniu od 27 lutego 2024 r. w godz. od 1300 do 1700;
– w dniu od 28 lutego 2024 r. w godz. od 1400 do 1600;
– w dniu od 29 lutego 2024 r. w godz. od 1400 do 1600;
– w dniu od 01 marca 2024 r. w godz. od 1400 do 1600;
– w dniu od 02 marca 2024 r. w godz. od 1000 do 1200;
– w dniu od 04 marca 2024 r. w godz. od 1300 do 1600.
2) kandydatów na Burmistrza Miasta Darłowo będzie pełnić dyżury
w następujących terminach:
– w dniu od 06 marca 2024 r. w godz. od 1400 do 1600;
– w dniu od 08 marca 2024 r. w godz. od 1400 do 1600;
– w dniu od 11 marca 2024 r. w godz. od 1400 do 1600;
– w dniu od 13 marca 2024 r. w godz. od 1400 do 1600;
– w dniu od 14 marca 2024 r. w godz. od 1200 do 1600.
Dyżury będą pełnione w siedzibie Miejskiej Komisji Wyborczej w Darłowie,
w budynku Urzędu Miejskiego w Darłowie przy ul. Plac Tadeusza Kościuszki 9
– w pokoju nr 24 (I piętro), telefon: 94 314 21-95.
UWAGA! Komisja nie będzie pełnić dyżurów w niedziele.
Przewodnicząca
Miejskiej Komisji Wyborczej w Darłowie
Teresa Wanda Nowakowska
Darłowo, dnia 26 lutego 2024 roku
______________________________________________________________________________________________
INFORMACJA O DYŻURACH URZĘDNIKA WYBORCZEGO – ANNY ZACHAREWICZ
w celu przyjmowania zgłoszeń kandydatów na członków obwodowych komisji wyborczych w Darłowie :
01.03.2024 r. – godz. 1250 – 1400
04.03.2024 r. – godz. 1250 – 1400
05.03.2024 r. – godz. 1250 – 1400
06.03.2024 r. – godz. 1250 – 1400
08.03.2024 r. – godz. 1250 – 1400
Dyżury będą pełnione w Urzędzie Miejskim w Darłowie w Sali Posiedzeń ( nr 22) na I piętrze.
______________________________________________________________________________________________
Obwieszczenie Burmistrza Miasta Darłowo
z dnia 06.02.2024 r.
Obwieszczenie Starosty Sławieńskiego
z dnia 06.02.2024 r.
Obwieszczenie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego
z dnia 02.02.2024 r.
KOMUNIKAT
Komisarza Wyborczego I w Koszalinie
z dnia 30 stycznia 2024 r.
Nr obwodu głosowania | Nr okręgu wyborczego | ULICE | Siedziba obwodowej komisji wyborczej |
1 | 1 | Admiralska, Aleja Belgijska, Aleja Parkowa, Bosmańska, Bulwar Zachodzącego Słońca, Chińska, Dorszowa, Gdyńska, Helska, Jachtowa, Józefa Muchy, Kapitańska, Kaszubska, Kotwiczna, Lotników Morskich, Łososiowa, Marynarska, Masztowa, Nadmorska, Plażowa, Południowa, Pomorska, Pucka, Rybacka, Sosnowa, Szantowa, Wilków Morskich, Władysława IV, Zachodnia, Zwycięstwa, Zygmunta III Wazy, Żaglowa, Wydmowa | Terminal Turystyczny ul. Kotwiczna 14 76-150 Darłowo Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych |
2 | Bałtycka, Bursztynowa, Jagiellońska, Józefa Conrada, Kąpielowa, Perłowa, Piastowska, Północna, Słowiańska, Wczasowa, Wschodnia, Zawiszy Czarnego | ||
2 | 9 | Ratuszowa, Romualda Traugutta, Rzemieślnicza, Wałowa, Wenedów, Zielona | Kino “Bajka” ul. Morska 56 76-150 Darłowo Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych |
11 | 1-go Maja, Błękitna, Kowalska, Kropla Bałtyku, Krótka, Morska, Plac Zamkowy, Podzamcze, Ścienna, Zamkowa | ||
3 | 8 | Hotelowa, Marii Curie-Skłodowskiej, Mikołaja Kopernika, Młyńska, Rynkowa, Szpitalna | Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego (Sala Gimnastyczna) ul. Franciszkańska 2 76-150 Darłowo Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych |
10 | Franciszkańska, Kościelna, Plac Tadeusza Kościuszki, Pocztowa, Powstańców Warszawskich | ||
4 | 6 | Króla Eryka Pomorskiego od nr 1 do nr 4, Henryka Wieniawskiego od nr 1 do nr 19, Świętej Gertrudy | Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda ul. Marii Curie-Skłodowskiej 44 76-150 Darłowo Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych |
7 | Króla Eryka Pomorskiego od 5 do końca, Henryka Wieniawskiego od nr 20 do końca, Leopolda Okulickiego | ||
5 | 2 | Adolfa Dygasińskiego, Aleja Jana Pawła II, Artura Grottgera, Chabrowa, Fiołkowa, Flisacka, Hieronima Fiodorowa, Jana Matejki, Józefa Chełmońskiego, Juliana Fałata, Kardynała Ignacego Jeża, Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Kolorowa, ks. Jerzego Popiełuszki, Kwiatowa, Lawendowa, Letnia, Makowa, Marii Konopnickiej, Nagietkowa, Ojca Damiana Tynieckiego, Okrężna, Poziomkowa, Sami Swoi, Sezamkowa, Sportowa, Stanisława Dulewicza, Szkolna, Turystyczna, Wiosenna, Wojciecha Kossaka | MOPS, ul. Ojca Damiana Tynieckiego 20 76-150 Darłowo Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych |
3 | Bajkowa, Emilii Plater, Generała Władysława Andersa, gen. Józefa Bema, gen. Stanisława Maczka, gen. Stefana Roweckiego, gen. Stanisława Skalskiego, Kazimierza Pułaskiego, mjra Henryka Sucharskiego, mjra Hubala, Pogodna, Polna, Słoneczna, Szarych Szeregów, Tęczowa, Wiejska, Żwirki i Wigury | ||
6 | 4 | Jana z Maszewa, Królowej Jadwigi, Księżnej Zofii, Stanisława Moniuszki | Hala Sportowa ZSM ul. Fryderyka Chopina 4 76-150 Darłowo Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych |
5 | Anny Jantar, Czesława Niemena, Feliksa Nowowiejskiego, Fryderyka Chopina, Ignacego Paderewskiego, Jacka Kaczmarskiego, Józefa Wybickiego, Karola Kurpińskiego, Karola Szymanowskiego, Krzysztofa Komedy, Księżnej Anny, Marka Grechuty, Michała Ogińskiego, Mieczysława Karłowicza, Ogrodowa, Racisław, Witolda Lutosławskiego, Władysława Żeleńskiego | ||
7 | 13 | Stanisława Wyspiańskiego od nr 11 do końca | Poczekalnia Kultury w Darłowie ul. Bogusława X 28 76-150 Darłowo Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych |
15 | Adama Mickiewicza, Bogusława X, Długa, Józefa Chłopickiego, Juliana Tuwima, Juliusza Słowackiego, Mikołaja Reja, Nadbrzeżna, Portowa, Stefana Żeromskiego, Stodolniana, Władysława Reymonta. | ||
8 | 12 | Akacjowa, Aleje Wojska Polskiego, Brzozowa, Bukowa, Cicha, Dębowa, Grabowa, Jana Henryka Dąbrowskiego, Kanałowa, Klonowa, Leśna, Łąkowa, Miodowa, Osadnicza, Rzeczna, Spławie, Spokojna, Tkacka, Wierzbowa, Wiśniowa, Zacisze. | Miejski Zarząd Budynków Komunalnych ul. 1-go Maja 3 76-150 Darłowo Lokal dostosowany do potrzeb wyborców niepełnosprawnych |
14 | gen. Józefa Sowińskiego, Kolejowa, Przemysłowa, Stanisława Wyspiańskiego od nr 1 do nr 10 |