Niedziela 10.03.2024
Godz. 18.00
Galeria Rybacka i Marynistyczna SKŁO44
DARŁOWO – ul. Marii Skłodowskiej Curie 44
ROZKWIT
Myśl, idea, życie – każdemu z nich grozi rozkwit. Na początku trzeba mieć zamiar, obrać kierunek i wyjść poza strefę komfortu. Czy wróci się w blasku chwały, czy liżąc rany, ze świadomością, że trzeba będzie zaczynać od nowa, z pułapu niższego niż ten, z którego się startowało? Nie ma gwarancji na szczęśliwe zakończenie. Ale jeśli się dobrze przygotuje do drogi, wyciągnie właściwe wnioski, a przede wszystkim, będzie się konsekwentnym i zdeterminowanym, można skończyć jak przyroda na wiosnę w błogim rozkwicie. By wkrótce znów ruszyć w kolejną podróż w nieznane.
No to w drogę! Brzeg morza – to tu ląd trwa w odwiecznej symbiozie z bezkresną wodą. Czasami o spokój dbają kojące fale, czasami sztorm uderza całą mocą, zagarniając kolejne skrawki lądu. Plaże, skarpy, wydmy, drzewa trwają nieruchomo wpatrzone w morski horyzont. Bywa tu i człowiek – by odpocząć, popodziwiać, zabawić się, czy po prostu czerpać dobrą energię. Podróżując wzdłuż morza, podróżujesz w głąb siebie. Twoje myśli mają przestrzeń by rozkwitnąć. Tylko pozwól im na to.
O PROJEKCIE :
Projekt powstał z inicjatywy Piotra „Czarnego” Ziębakowskiego reżysera, operatora kamery i montażysty filmu, a także autora fotografii. Do współpracy zaprosił utalentowaną tancerkę z Gdańska – Martynę Majewską, która stworzyła choreografię i zatańczyła przed kamerą, ale i zapozowała do zdjęć. W poszukiwaniu muzyki dotarł do artysty kryjącego się pod pseudonimem ZGUBA, obecnie mieszkańca Sofii w Bułgarii. Jego utwór pt.: Rozkwit stał się inspiracją filmu. Finalną muzykę zremiksował PLASTELINA, czyli Jakub Grzybowski – obecnie warszawiak. Ostatnie do projektu dołączyło morze i przyległe mu plaże, które stały się ważnym i pięknym tłem filmu.
Piotr Ziębakowski
Inżynier budownictwa, który … od nastu lat zajmuje się filmem i fotografią. Potrójny Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydent Miasta Słupska. W realizacji filmowej skupia się przede wszystkim na roli reżysera i operatora kamery. Współtwórca grupy filmowej BRAVURA film. Fotograf, autor indywidualnych wystaw. Wykonuje przede wszystkim portrety studyjne oraz zdjęcia reportażowe. Prowadził warsztaty filmowe i fotograficzne w kraju i zagranicą. Opiekował się pracownią filmową w Bałtyckiej Galerii Sztuki Współczesnej w Słupsku. Współpracował m.in. z: Narodowym Centrum Kultury, Transatlantyk Festiwal, Amnety International, Komisją Europejską, Miastem Poznań, Wojewódzkim Urzędem Marszałkowskim w Poznaniu, Muzeum Chopina w Warszawie, Ambasadą Węgierską, Europa Direct e.V. Drezno, Szkołą Wajdy, Nowym Teatrem w Słupsku, festiwalem Woodstock, Reggaenwalde. Współtwórca Stowarzyszenia KREOBRAŹNIA.
Martyna Majewska
Tancerka i choreografka z pasją do sztuki i podróży. Jej przygoda z tańcem zaczęła się, gdy miała 8 lat. Występowała na wielu scenach w Polsce i za granicą. Ukończyła Akademię Pomorską w Słupsku ze specjalnością w zakresie edukacji artystycznej sztuk plastycznych, a następnie studia podyplomowe z zakresu zarządzania kulturą w Gdańsku. Uczestniczyła w licznych warsztatach tanecznych i festiwalach w różnych krajach, takich jak Anglia, Izrael, Irlandia, Hiszpania, Finlandia i Dania. Otrzymała nagrodę specjalną na festiwalu w Policach w 2016 r., wyróżnienie za spektakl “Koniec Kontemplacji” w Złocieńcu w 2019 r. i nagrodę indywidualną w Kielcach w 2018 r. Jej misją jest tworzenie oryginalnych i ekspresyjnych dzieł tanecznych, które poruszają ważne tematy i emocje.
ZGUBA Tajemniczy muzyk z Pomorza, który ukrywa się od lat w mglistych górach Bułgarii. Jeden z założycieli oficyny wydawniczej LOŻA. Na scenie ambientowej znany ze swojej trylogii cierpienia – płyt Potwarz, Pomór i Znój. Jego muzykę charakteryzuje transowy ton, mroczna aura i uwielbienie dla wszelkiej maści muzyki chóralnej i organowej. Wraz z Foghornem tworzył również black metalowy duet Widziadło, a ze słupskim muzykiem Anderem do życia powołał illbientową STUDNIĘ. Mimo śmierci projektu ZGUBA w 2022 roku – artysta pod innymi aliasami pracuje nad różnymi projektami muzycznymi i audiowizualnymi.
PLASTELINA/Jakub Grzybowski
Muzyk i kompozytor samouk, a także warszawiak. Swoim projektem PLASTELINA stara się zaskakiwać siebie samego, wykorzystując improwizację, sample, surowe dane i techniki generatywne. Współpracował z wydawnictwami Opus Elefantum Collective oraz Poufność. Za sobą ma przygody realizatorskie jako kompozytor teatralny oraz edytor komercyjny.