Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wygrana z Błękitnymi

Sukcesem zakończył się ostatni domowy mecz Darłovii. Mecz nie tylko bardzo ważny, ale rozgrywany w trudnych warunkach atmosferycznych, przy ponad 30-stopniowym upale. No i oczywiście z trudnym, wymagającym rywalem.

Pierwsze 45 minut to gra od pola karnego do pola karnego, ostrożne badanie sił i umiejętności. Kilka razy podskoczyło nam ciśnienie, ale wysiłki obu drużyn gola nie przynosiły. Jednak do czasu, w 30. minucie meczu z szybką kontrą ruszyli nasi piłkarze. Kilka szybkich podań (nasi robią to znakomicie) i doskonałe wykończenie akcji przez Karola Florkiewicza. Mamy to! Prowadzimy 1:0. Nieco to ostudziło gości, grali ostrożnie, teraz oni czekali na podobną akcję, jaka przyniosła bramkę naszym.

Podobnie było w drugiej połowie, tylko nieco słabiej w poziomie gry. Na domiar złego, na szczęście dla Błękitnych, za zagranie ręką poza obrębem pola karnego, czerwoną zobaczył ich bramkarz. Potem jeszcze znakomita okazja Sawickiego, nieco słabszy okres gry obu drużyn i zakończyliśmy ten mecz wynikiem z I połowy.

To bardzo ważna trójka dla układu tabeli. Z III ligi spada cała czwórka z regionu, co oznacza spadek z IV aż 8 drużyn. Ale dokładną analizę przeprowadzimy po pucharowym meczu z Olimpem Gościno.