Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Wyjazdowa porażka

Darłovia rozegrała swój kolejny mecz ligowy rundy rewanżowej. Jej przeciwnikiem był zespół Sokoła Karlino, prowadzony przez znanego u nas trenera Mirka Skórkę. Mecz odbył się na boisku w Kołobrzegu, gdyż płyta karlińskiego stadionu nie była gotowa do gry.

Mecz miał sinusoidalny przebieg. Gospodarze, po szybko zdobytej bramce na 1:0, uspokoili grę. Oba zespoły próbowały zdominować środek pola, więc nie sprzyjało to uzyskiwaniu okazji do strzelenia kolejnych bramek. Tak było do przerwy.

Po przerwie zdecydowanie ruszyli gracze naszego MKS-u. Ogólnie rzecz biorąc – poszli po swoje. Kilka zespołowych akcji, na pełnej szybkości, dobrze wykonywane stałe fragmenty gry dały efekt. Teraz Darłovia prowadziła 2 do 1. Wydawać się mogło, że nieco stłamszeni gospodarze już się nie podniosą.

Niestety, czerwona kartka naszego bramkarza, Tomek Szopiński do bramki, karny i remis 2:2. Uskrzydleni gospodarze nacisnęli raz jeszcze i w samej końcówce meczu zdobyli zwycięską bramkę. Sokół-Darłovia 3:2.

Dwie kolejne porażki i spadek na 13. miejsce w tabeli. W sobotę jadą do Darłowa Biali z Sądowa. Dobrze byłoby wrócić do punktów, umocnić się w środku tabeli. Pamiętajmy, że w tym sezonie spadnie więcej drużyn, niż zwyczajowe 4. Może ich być nawet 8. Czas więc powalczyć i powrócić do formy z jesieni ubiegłego roku. Trzymamy kciuki.