Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

XXI Puchar Pomorza Ashihara Karate

W Darłowie odbyły się XXI Puchar Pomorza Ashihara Karate w konkurencji kihon (prosty układ karate), grappling (rodzaj zapasów), kumite na worku i tameshiwari (łamania desek). Zawody miały skromną oprawę i odbyły się bez publiczności z ograniczoną ilością zawodników na bezpiecznych zasadach, zgodnych z wytycznymi dotyczącymi organizacji zawodów sportowych podczas epidemii COVID-19.

W zawodach uczestniczyli zawodnicy Polskiej Organizacji Ashihara Karate z sześciu miejscowości w przedziale wiekowym od 8 do 56 lat. Po wspólnej rozgrzewce wszystkich uczestników zawodów z zachowaniem dystansu pomiędzy zawodnikami przystąpiono do rywalizacji sportowej dzieci, młodzieży i dorosłych. W konkurencji kumite na worku wszyscy zawodnicy zaprezentowały dobry poziomo oraz przygotowanie kondycyjne i techniczne. Większość pojedynków w konkurencji grappling stała na dobrym poziomie sportowym. Szczególne emocje towarzyszyły walkom finałowym grappling, które były zacięte, wyrównane i kończyły się dogrywkami.

Dobry poziom zaprezentowali także wszyscy startujący zawodnicy w mocno obsadzonej konkurencji kihon.

Dużą atrakcją darłowskiej imprezy była konkurencja tameshiwari mężczyzn w której zwyciężył Adam Kapuściński z Koszalina przed Jakubem Ostrowskim z Malechowa, Dariuszem Winiarskim z Darłowa i Hubertem Pokorskim z Malechowa. W zawodach bardzo dobrze wypadła ekipa Klubu Ashihara Karate i Ju Jitsu z Darłowa zajmując czołowe lokaty we wszystkich konkurencjach. Do wyróżniających zawodników z Darłowa należeli: Marcelina Piórek, Leon Sławnikowski, Jan Smulski, Karol Marciniak, Szymon Hołub i Piotr Namiel.

Najlepszym zawodnikiem Pucharu Pomorza wśród dorosłych został – Jakub Ostrowski 8 kyu z Malechowa, który zajął 1 miejsce w konkurencji grappling i kumite na worku oraz 2 miejsce w kihon i tameshiwari.

Wśród dzieci najlepszym zawodnikiem został – Piotr Namiel 6 kyu, który zajął 1 miejsce w konkurencji kihon i kumite na worku oraz 2 miejsce w grappling kategorii wiekowej żak. Specjalną nagrodę za waleczność i hart ducha otrzymał – Hubert Pokorski z Malechowa. W klasyfikacji drużynowej zwyciężył Klub Darłowo przed Malechowem i Koszalinem. Nagrodami we wszystkich konkurencjach za miejsca 1/ 3 były dyplomy i medale. Sędzią nadzorującym przebieg zawodów był – Karol Fąferek z Bobolina, a obowiązki sędziego czasowego pełnił – Rafał Marciniak z Darłowa. Zawody odbyły się pod patronatem Polskiej Federacji Sztuk Walki i Sportów Obronnych przy wsparciu Centrum Sportowego Herkules w Darłowie i rodziców. Warto dodać, że były to 125 zawody zorganizowane przez Klub Ashihara Karate i Ju Jitsu w Darłowie i 189 start zawodników klubu w zawodach w ciągu 34 lat działalności.