Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ziemia Darłowska już na szosie

Po okresie obostrzeń sanitarnych powoli wracają na szosę i tory kolarki naszego klubu. I już zdobywając podium w wielu zawodach.

***

W Szosowych Mistrzostwach Polski w Busku Zdrój, w jeździe indywidualnej na czas w kategorii juniorek brązowy medal wywalczyła Maja Wróblewska, czwarte miejsce dla Nikoli Wielowskiej. W kategorii do lat 23. Czwarte miejsce zajęła Wiktoria Pikulik, świetny występ zaliczyła Nikola Wielowska (na zdjęciu, z medalem) zdobywając tytuł wicemistrzyni Polski juniorek w wyścigu ze startu wspólnego. Na 9. miejscu zmagania zakończyła Maja Wróblewska. W wyścigu o Mistrzostwo Polski w kategorii Elity i U23 także bardzo dobrze jechały nasze zawodniczki. Brązowa medalistka Mistrzostw Świata w omnium, Daria Pikulik skończyła wyścig na 10. Miejscu, a Wiktoria Pikulik była 5. w kategorii do lat 23.

***

W zawodach GP Czech Cycling Federation w czeskim Prostejowie w barwach reprezentacji Polski startowały nasze zawodniczki. W konkurencji sprintu obie nasze zawodniczki stanęły na podium: drugie miejsce zajęła Nikola Seremak a trzecia była Nikola Sibiak.

***

Marta Jaskulska (CCC – Liv, na zdjęciu) zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy w wyścigu Jazdy indywidualnej na czas (Kategoria U23).

***

Daria Pikulik wygrała wyścig scratch, a Wiktoria Pikulik zajęła 3. miejsce. Wyścig punktowy wygrała Daria, a Wiktoria zajęła 4. miejsce. Wyścig madison zakończył się zwycięstwem Darii i Wiktorii Pikulik.

***

Nikola Wielowska kończy wyścig o szosowe Mistrzostwo Europy w wyścigu ze startu wspólnego na 24. pozycji.

***

Finał Pucharu Polski i MP juniorów młodszych Juniorki jazda indywidualna na czas: 1 miejsce – Maja Wróblewska, Start wspólny juniorek: 1 miejsce – Nikola Wielowska MP juniorek młodszych, start wspólny: 10 miejsce Kinga Witkowska Jazda indywidualna na czas młodziczka: 1 miejsce – Kornelia Braun, 2 miejsce – Otylia Kubicka Jazda indywidualna na czas żaków: 4 miejsce – Robert Goska Jazda indywidualna na czas żaki: 5 miejsce – Maja Olszar Ponadto w wyścigu elity zwyciężyła w pięknym stylu Marta Jaskulska.